Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я
Новини
10.07.2024
Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я
 

Звертаємо увагу усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року, на наступне: відповідно до постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 р. № 650 (далі — Постанова № 650) (набрала чинності саме 8 червня) не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу роботодавці мають подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

На виконання Постанови № 650 щодо бронювання військовозобов’язаних Пенсійним фондом забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Тобто відтепер роботодавці в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ мають можливість у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин.

До речі, більш детально про новації бронювання, які затверджені Постановою № 650, можна прочитати у матеріалі «Нові правила бронювання від А до Я».

Подання інформації про працівників у перехідний період

У період до 15.07.2024 — дати завершення апробації запровадженого на вебпорталі електронних послуг Фонду в кабінеті страхувальника нового сервісу, роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з дати набрання чинності Постанови № 650. Тобто до 14 липня включно можна подавати відомості про працівників, прийнятих у період з 8 червня по 14 липня.

Водночас, починаючи з 15.07.2024 можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події, наголосили у ПФУ.

Які відомості роботодавці повинні подавати про працівників?

Відповідно до частини другої статті 20 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність страхувальник подає відомості про працівника щодо:

  • прийняття на роботу або звільнення з роботи;
  • переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу;
  • поновлення на роботі;
  • призупинення/відновлення дії трудового договору;
  • про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо;
  • належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємств, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам.

Ці відомості подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника, нагадали у ПФУ.

Як подавати відомості про працівників через портал ПФУ?

Для подання відомостей через кабінет страхувальника пункт меню «Комунікації з ПФУ» доповнено опцією «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Повідомлення про зміни в трудових відносинах». При цьому дані в РЗО оновлюються впродовж доби.

ПФУ також оприлюднив детальний алгоритм подання роботодавцем в режимі реального часу відомостей про трудові відносини онлайн — в особистому кабінеті страхувальника. Алгоритм дій такий:

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ. Натисніть кнопку «Вхід», ідентифікуйте себе як юридичну особу, підтвердьте вхід за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та паролю до нього і натисніть кнопку «Увійти».
  2. В особистому кабінеті страхувальника (в меню зліва) зайдіть у розділ «Комунікації з ПФУ» та оберіть опцію «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)».
  3. У спливаючому вікні «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» з наданого переліку оберіть опцію «Повідомлення про зміни в трудових відносинах (Подати відомості по особі)».
  4. У полі повідомлення внесіть необхідні дані про особу (обов’язкові поля позначені зірочкою — *) та натисніть кнопку «Додати запис».
  5. У вікні «Запис про трудову діяльність» заповніть тип події, атрибут події, дату події та внесіть реквізити документа-підстави. Натисніть «Зберегти».
  6. Перевірте дані сформованого повідомлення та натисніть кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

Відповіді ПФУ на актуальні питання про подання відомостей роботодавцем

ПФУ також надав відповіді на найбільш актуальні питання щодо надання відомостей про трудові відносини з працівником. Перше з них — чи всім страхувальникам потрібно відповідно до Постанови № 650 подавати відомості про працівників? Відомості мають подавати органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Пенсійний фонд зазначив, що не має повноважень визначати перелік страхувальників, які відповідають зазначеним умовам.

Але тоді виникає питання чи потрібно видаляти подані дані, якщо страхувальник не підпадає під умови, визначені Постановою № 650? У Фонді запевнили, що такі дані видаляти не потрібно. Відомості про працівників, які надійшли через вебпортал ПФУ, завантажуються до РЗО та зберігаються в ньому. Вони будуть враховані при формуванні електронної трудової книжки працівника.

Ну а в разі виникнення питань щодо подання відомостей слід звертатися до територіальних органів ПФУ за місцем перебування на обліку страхувальника. Це можна зробити через сервісні центри ПФУ чи уповноважених посадовців відповідних громад / ЦНАПи, засобами поштового / електронного зв’язку або онлайн (через вебпортал або мобільний застосунок «Пенсійний фонд»).

Яку інформацію роботодавець може отримати з РЗО?

Роботодавець отримав можливість одержувати інформацію з РЗО про:

  • осіб, які на момент формування запиту перебувають у трудових відносинах з роботодавцем — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання переліку осіб працюючих у страхувальника»;

  • особу, за період перебування у трудових відносинах з роботодавцем (інформація формується за періоди починаючи з 2011 року) — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання інформації про трудові відносини по особі».

Також ПФУ нагадує, що страхувальник в особистому кабінеті за допомогою пункту меню «Користувачі кабінету страхувальника» має можливість підтримувати в актуальному стані дані про уповноважених спеціалістів, яким надається право перегляду та введення відомостей про трудові відносини працівників. Для доповнення списку таких спеціалістів призначено кнопку «Додати». Уповноважений спеціаліст, який має КЕП службової особи юридичної особи (керівник, головний бухгалтер, спеціаліст кадрової служби), де прописано його РНОКПП та код ЄДРПОУ роботодавця, зможе увійти в кабінет страхувальника, переглянути відомості про трудові відносини працівників та ввести нові.

Вас може зацікавити

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Програму затверджено Генштабом ЗСУ

Навчанням передбачено:

  • Зустрічі з лекторами в ZOOM, згідно навчального графіка
  • Групові та індивідуальні консультації
  • Відповіді на запитання учасників курсу
  • Свідоцтво державного зразка КНЕУ

Залишити заявку

 

Алла Король

Бухгалтер.UA

Переглядів: 983 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Щорічна відпустка на один день: чи можна надавати та як оформити
Які законні підстави у роботодавця відмовити у прийнятті на роботу?
Чи змінюється робочий рік для надання щорічної відпустки, якщо працівника переведено на іншу посаду?
Зміна істотних умов праці та порядок ведення документообігу: які нові правила диктує війна?
Установлюємо доплату за виконання працівником додаткових обов’язків на постійній основі
Оновлені повідомлення про прийняття на роботу в е-форматі
Як розлученій жінці підтвердити статус одинокої матері?
Педагогам зарахують стаж для за кордоном
Відключення електроенергії: чи чекати оплату від роботодавця?
Розраховуємо страховий стаж правильно
Як отримати електронну копію всіх записів трудової книжки?
Встановлення факту трудових відносин у судовому порядку
Які види трудових договорів будуть в новому Трудовому кодексі?
Нові обов’язки роботодавців щодо безпеки працівників
Затверджено показник середньої зарплати за ІІ квартал 2024 року
Утримання коштів з працівника за невідпрацьовані дні відпустки при звільненні
Оплата «лікарняного» під час щорічної відпустки та простою
Форму повідомлення про прийняття на роботу змінили для всіх роботодавців
Трудові відносини в умовах воєнного стану: ризики роботодавців та працівників
Які існують ризики для роботодавця при звільненні працівників та як їх уникнути?
Якою датою слід подавати повідомлення до ПФУ про переведення працівника?
Термін дії колективного договору
Причини скасування звернень з оцифрування трудових книжок
До страхового стажу планують зараховувати період від звільнення до поновлення за рішенням суду
Нюанси заповнення повідомлення до ТЦК та СП
Особливості встановлення норми тривалості робочого часу
В який термін потрібно оплатити продовження листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами?
Зарахування до страхового стажу періоду підприємницької діяльності
Оголошувати простій будуть лише педпрацівникам, які перебувають на території України
Чи можуть надаватись під час воєнного стану невикористані відпустки за попередні роки?
Особливості зарахування до страхового стажу періодів навчання до 01.01.2004
Робота за сумісництвом
Працевлаштування ветеранів: які переваги для роботодавців
Безпека підприємства в сфері трудових відносин
У яких випадках роботодавець може укладати з працівником цивільно-правову угоду?
Чи враховувати суму разової премії при обчисленні середньої зарплати?
Особливості використання праці жінок в трудовому законодавстві
Чи повинен роботодавець повідомити про відеозйомку на підприємстві?
Процедура скорочення працівників
Найпоширеніші помилки в електронних заявах-розрахунках
Первинний інструктаж на робочому місці: чому не варто ризикувати роботодавцю та працівнику?
Відпустка без збереження зарплати: як не втратити стаж?
Переведення працівника на іншу посаду: що врахувати для військового обліку?
Формування заяви-розрахунку для отримання страхової виплати
В Україні скасують прожитковий мінімум?
Особливості оплати «лікарняного» гіг-спеціаліста резидента Дія.Сіті
Бодішейминг на роботі: топ-3 питання
Бронювання працівників: основні правила
Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності
Обчислення страхового стажу для нарахування «лікарняних»
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com