Списки персонального військового обліку: як відображати звільнення?
Новини
27.11.2023
Списки персонального військового обліку: як відображати звільнення?
Військовозобов’язаний звільняється. Як відображати у списках персонального військового обліку інформацію про звільнення з роботи призовника, військовозобов’язаного або резервіста чи їх виключення з військового обліку?
У пункті 44 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487), зазначено, що відомості щодо осіб, виключених з персонального військового обліку, зберігаються у таких списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Окрім цього, у примітці 1 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, вказано, що у разі виключення громадянина з персонального військового обліку у списках робиться відмітка «Виключено з обліку». Таку відмітку потрібно проставляти у графі 15 «Придатність до військової служби» списку персонального військового обліку.
Щодо звільнених працівників, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, то в законодавстві немає чіткої вказівки, щодо збереження відомостей щодо таких працівників у списках персонального військового обліку до кінця поточного року.
Отже, будемо думати логічно. Відповідно до пункту 33 Порядку № 1487 інформація про чисельність призовників, військовозобов’язаних та резервістів вноситься до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12 до Порядку № 1487), яка зберігається разом із списками персонального військового обліку.
На підставі чого до відомості вноситься така інформація? На підставі даних, які містяться у списках.
А заповнюючи відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зокрема, потрібно вказувати чисельність призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийнятих/звільнених з 1 січня відповідного року (року початку і закінчення ведення відомості).
Як ми знаємо, щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку підписуються керівником державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та разом з відомістю оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.
Відповідно з 1 січня нового року можна формувати списки і відомість вже на підставі актуальних даних.
У пункті 42 Порядку № 1487 закріплено, що у разі звільнення з роботи призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформація про їх звільнення у 5-денний строк вноситься до списків персонального військового обліку, а також до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Як саме вносити інформацію про звільнення до списку? У графі 17 списку відповідної групи потрібно вказати реквізити наказу про звільнення, а в графі 18 реквізити повідомлення про звільнення, тобто номер і дату вихідної документації. І, згідно з приміткою 2 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, у разі звільнення з роботи військовозобов’язаного, резервіста у списках робиться відмітка «Звільнено».
Отже, щодо звільнених працівників потрібно діяти за аналогією як щодо осіб, виключених з персонального військового обліку. А саме відомості про звільнених працівників зберігати у списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а з нового року вже не включати їх у такі списки.
Вас може зацікавити
Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Курс враховує усі зміни законодавства, пов’язані з військовим обліком і мобілізаційною підготовкою. Основне у курсі:
Про зобов’язання роботодавця вести військовий облік
Хто має відповідати за ведення військового обліку?
Роз’яснення щодо заповнення документів з військового обліку
З якими органами доведеться взаємодіяти з питань ведення військового обліку?
Про контроль ведення військового обліку
Чи передбачено відповідальність за порушення ведення військового обліку?