Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроект, який змінює методологію встановлення інвалідності та пропонує замість неї оцінку втрати функціональності. Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) і з 2025 року будуть запроваджені інші підходи до проведення експертизи та встановлення інвалідності.
За інформацією Мінсоцполітики в України нараховується 3 мільйону осіб з інвалідністю. За півтора року кількість людей з інвалідністю зросла приблизно на 300 тисяч осіб. Це колосальна цифра. Для порівняння, кількість населення Полтави — 279 тисяч осіб, Житомира — 262 тисячі.
На сьогодні законодавство дає чітке тлумачення поняття хто є особою з інвалідністю. Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист (стаття 2 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).
Необхідно пам’ятати, що держава піклується про тих, хто зазнав шкоду власному здоров’ю. Трудове законодавство України передбачає низку гарантій та пільг для осіб з інвалідністю при прийнятті на роботу, під час робочого процесу та надання відпусток тощо.
Увага! Дискримінація за ознакою інвалідності забороняється!
Вас може зацікавити
Журнал реєстрації вхідної документації
|
Алфавітна книга
|
Журнал реєстрації вихідної документації
| |
|