Від 8 вересня цього року змінилась методика нарахування грошової допомоги та компенсації за невикористані дні відпустки. Новації у підрахунках пов’язані із постановою КМУ від 08.09.2023 р. № 975.
На зміни у методиці нарахування звернули увагу у відділі бухгалтерського обліку та звітності Сьомого апеляційного адміністративного суду (7ААС).
Згаданою постановою КМУ внесено зміни до порядків, затверджених постановами КМУ від 8.02.1995 р. № 100 і від 8.08.2016 р. № 500.
Обчислення середньої заробітної плати для надання грошової допомоги до щорічної основної відпустки та виплати компенсації за невикористані відпустки проводяться на основі виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання таких виплат.
При цьому якщо працівник набув право на виплату компенсації за невикористані відпустки до 31.12.2023, то розрахунок середньої заробітної плати буде проводитись на основі виплат, нарахованих у 2023 році.
Розмір грошової допомоги визначається як результат множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (визначено розрахунковий період 12 місяців).
Середньоденна заробітна плата визначається з допомогою ділення заробітної плати за фактично відпрацьовані дні протягом 12 місяців робочих днів. А середньомісячне число робочих днів розраховується у результаті ділення на 12 сумарного числа робочих днів за останні 12 календарних місяців відповідно до графіку роботи підприємства, установи, організації.
Важливо, що розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань наразі повинен не перевищувати середньомісячну заробітну плату, а така допомога виплачується на підставі особистої заяви у порядку, затвердженому керівником державної служби. Це теж передбачено внесеними змінами.
Таким чином, працівникам фінансових відділів варто враховувати актуальні зміни при розрахунках грошової допомоги та компенсації за невикористані дні відпустки.