Як звільнити працівника, з яким призупинено дію трудового договору?
Новини
08.06.2023
Як звільнити працівника, з яким призупинено дію трудового договору?
Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи (стаття 13 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
Разом з тим, призупинення не дорівнює звільнення.
Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.
Роботодавець не виплачує заробітну плату під час призупинення, але має фіксувати суму зарплати, яку працівник не отримав за час, коли трудові відносини призупинили, а також розмір ЄСВ, який мав би сплатити роботодавець.
Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» не передбачено особливостей щодо звільнення та проведення розрахунків з працівниками, з якими призупинено дію трудового договору. Отже, роботодавець має керуватися статтями 47 та 116 Кодексу законів про працю України.
Це означає, що в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним остаточний розрахунок у встановлені строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника. Окрім того, мають бути виплачені працівникові за рахунок коштів роботодавця з урахуванням вимог, встановлених ст. 116 КЗпП.
Однак, оскільки компенсувати заробітну плату має держава-агресор, то доцільно отримати від роботодавця інформацію про заробітну плату, розмір гарантійних та компенсаційних виплат на час призупинення дії трудового договору.
Вас може зацікавити
Онлайн-курс «Основи кадрової справи: максимально просто»
Навчання у зручний для вас час з необмеженою кількістю переглядів відеоуроків. Подання інформації у різних форматах. Усі матеріали, у тому числі презентації, зразки документів у Word, pdf-файли, залишаються у вас для вільного користування. Максимальне та зрозуміле наповнення для кадровика.