Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності пропонують підвищити
Новини
19.04.2023
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності пропонують підвищити
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9214 щодо підвищення рівня соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, особливо осіб з інвалідністю.
У пояснювальній записці до проекту закону йдеться, що він пропонує підвищення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності, уточнення норм щодо лікування, санаторно-курортного лікування, забезпечення засобами реабілітації, виплату грошових компенсацій на різні потреби потерпілим на виробництві, більш чітке визначення розмірів страхових виплат, пільг на проїзд до місця лікування та інші.
Зокрема, документ передбачає, що:
Страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності здійснюються у разі, якщо звернення за їх призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, з дня смерті застрахованої особи або члена її сім’ї.
Відповідно до чинного законодавства, визначений час на звернення становить шість календарних місяців.
Перерахування сум щомісячних страхових виплат проводиться, зокрема й у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати (для потерпілих з інвалідністю, які не працюють, не служать, не займаються підприємницькою та незалежною професійною діяльністю, у яких щомісячна страхова виплата не досягає розміру мінімальної заробітної плати, у сумі, що не вистачає до відповідного розміру).
Потерпілий вправі, замість отримання соціальних послуг на догляд, отримати за власним вибором грошову компенсацію вартості такого догляду. Сума витрат на відшкодування вартості спеціального медичного та/або постійного стороннього догляду та побутового обслуговування залежить від виду цього догляду та обслуговування, встановленого МСЕК, і не може бути меншою (на місяць) за:
розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на спеціальний медичний догляд (масаж, уколи тощо);
половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на постійний сторонній догляд;
чверть розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на побутове обслуговування (прибирання, прання білизни тощо).
Потребу потерпілих у спеціальному медичному, постійному сторонньому догляді та побутовому обслуговуванні визначає МСЕК.
Якщо МСЕК встановлено, що потерпілий потребує одночасно кількох видів догляду та побутове обслуговування, оплата проводиться за кожним її видом окремо.
Вас може зацікавити
Журнал реєстрації листків непрацездатності
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.