Ухвалено Закон щодо працевлаштування українців за кордоном
Новини
23.03.2023
Ухвалено Закон щодо працевлаштування українців за кордоном
Верховна Рада України посилила захист українців, які працевлаштовуються за кордоном та заборонила компаніям-посередникам стягувати з людини будь-які гонорари за отримання роботи за їх сприяння. 20 березня 2023 року прийняли Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав трудових мігрантів та боротьби з шахрайством у працевлаштуванні за кордоном» (законопроект № 2365).
Закон передбачає відміну ліцензування з посередництва у працевлаштуванні за кордон з одночасним встановленням адміністративної відповідальність за надання таких послуг без включення до відкритого Переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва. Контроль за діяльністю посередників у працевлаштуванні за кордоном покладається на Держпраці.
Крім того, парламент передбачив обов’язок компаній-посередників вести облік громадян, які працевлаштовуються за кордон за їх сприяння та подавати звітність про здійснювану діяльність до Міністерства економіки України.
Ще до виїзду громадян України за кордон, компанія-посередник у працевлаштуванні зобов’язана надати людині такі дані:
проект трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем;
інформацію у письмовій формі про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом), передбачені законодавством України та законодавством держави місцезнаходження роботодавця;
контактні дані консульських установ України у державі перебування.
При цьому прийнятим Законом передбачено адміністративну відповідальність за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном. Отримувати винагороду за свою роботу посередники зможуть тільки від роботодавців, які замовляють їхні послуги.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.