Мінсоцполітики у листі від 15.02.2023 р. № 494/0/290-23/54 розглянуло питання щодо оплати тимчасової непрацездатності.
Особи, які працюють на умовах цивільно-правового договору, також підлягають соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (ст. 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
При цьому допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачують застрахованим особам з шостого дня непрацездатності.
Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачують згідно із Порядком оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440 (далі — Порядок).
Оплачують перші п’яти днів тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи застрахованої особи та за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу).
Водночас нормами цього Порядку не передбачено оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі, яка працює на умовах цивільно-правового договору.
Вас може зацікавити
Журнал реєстрації листків непрацездатності
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.