Відзначення святкових днів є символічною подією для суспільства, а формулювання назв — важливим елементом європейської культурної традиції. Тож нардепи продовжують рух в цьому напрямі.
Так, наразі зареєстровано ще три альтернативні проекти, які передбачають внесення змін до ст. 73 Кодексу законів про працю.
Основна дискусія точиться навколо назви свята 8 Березня. За проектом «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят» (законопроект № 9009) його пропонують скасувати. Натомість, 25 лютого святкувати День української жінки.
Проте група нардепів із цим не погоджується, пропонуючи просто перейменувати це свято на Міжнародний день захисту прав жінок (законопроект № 9009-1). А замість 9-го відзначати 8 травня — як День пам’яті та примирення.
Водночас четвірка нардепів-жінок, яка зареєструвала законопроект № 9009-2, переконують у необхідності «відійти від радянської традиції відзначення… «свята весни», «свята жіночності» «свята краси» тощо». Тому таке свято з переліку державних слід викреслити взагалі.
До речі, у «Дії» наразі запущено опитування, чи залишати 8 березня святковим днем. Воно триватиме до 6 березня.
А очільниця Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова запропонувала замінити ледь не половину святкових і неробочих днів, але 8 березня — залишити як «гендерно-нейтральний» День весни (законопроект № 9009-3).
Крім того, на її думку, Різдво слід відзначати тільки за Григоріанським календарем — 25 грудня. Як обчислювати у такому разі дату Великодня, автор не уточнює, але пропонує викреслити із переліку неробочих днів Трійцю, бо її не святкують в Європі. Фактично замість неї пропонується відзначати 6 червня День цвітіння української вишні. Чому саме цей день обрано і в яких містах вишня квітне настільки пізно, не пояснюється.
Для 1 травня автор пропонує просто іншу назву — День подяки праці. А замість 9 травня відзначати 21 вересня День миру, святкуючи мирне життя після перемоги України над російською військовою агресією. Цей день наразі встановлений ООН як Міжнародний день миру.
Нарешті замість одного із неробочих днів для Різдва (7 січня) проектом пропонується встановити нове свято — День поваги до віку, яке відзначати 10 листопада.
Вас може зацікавити
Журнал реєстрації вхідної документації
|
Алфавітна книга
|
Журнал реєстрації вихідної документації
| |
|