У КЗпП пропонують внести зміни до святкових вихідних днів
Новини
15.02.2023
У КЗпП пропонують внести зміни до святкових вихідних днів
Народні обранці вирішили провести «десовєтизацію» святкових дат та урешті скасувати 8 березня. На противагу йому відзначати «День української жінки».
Це свято, за законопроектом № 9009 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят», пропонується відзначати у день народження Лесі Українки — 25 лютого.
Крім того з переліку святкових днів пропонується викреслити два вихідні у травні — День праці та День Перемоги.
Перший, як стверджують автори, «використовувався для пропаганди в Совєцькому Союзі та Третьому Рейху». Щоправда, це свято дотепер відзначають як у більшості країн Європи (як-от Іспанія, Франція, Бельгія, Греція), так і у світі (Індія, Китай, Туреччина чи ПАР).
Друге нардепи пов’язують із ідеологією «обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом». А тому вважають, що разом з Європою слід відзначати 8 травня — як траурну дату «пам’яті десятки мільйонів загиблих». Відповідно, це не повинно бути вихідним днем.
Аби зберегти загальну кількість святкових днів до переліку, що містить ст. 73 КЗпП, пропонується додати 9 березня — Шевченків день та День матері, який разом з Європою відзначати у другу неділю травня. Відповідно, якщо діятиме ст. 67 КЗпП, вихідним ставатиме кожен понеділок після Дня матері.
Тобто:
Скасувати святкові неробочі дні:
8 березня — Міжнародний жіночий день
1 травня — День праці
9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Встановити святкові неробочі дні:
25 лютого — День української жінки (День українки) — День народження Лесі Українки;
9 березня — Шевченків день — День народження Тараса Шевченка;
друга неділя травня — День матері.
Утім, як відомо, на час війни свята скасовані. Тож із урочистими заходами для «вкорінення історичної пам’яті в українському культурному просторі», що автори зазначають як одну із цілей проекту, також доведеться зачекати.
Вас може зацікавити
Посібник «Графік відпусток у період дії воєнного стану» З посібника дізнайтеся про: • Вимоги до складання графіка відпусток • Порядок складання графіка відпусток • Правда та неправда про графік відпусток • Кому і як надати відпустку в перший робочий рік? • Як вести графік відпусток протягом року? • Внесення змін до графіка відпусток • Як надати щорічну відпустку за графіком?