Чи потрібно до графіка відпусток включати сумісників?
Новини
13.02.2023
Чи потрібно до графіка відпусток включати сумісників?
Роботодавець повинен включати до графіка відпусток внутрішніх і зовнішніх сумісників. Відпустку їм треба надати одночасно на всіх роботах відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР.
Для внутрішніх сумісників треба планувати в графіку відпустку в 2 рядках: для основної роботи і для роботи за сумісництвом. Не плутайте із ситуацією, коли плануєте надати працівникові в наступному році відпустки за кілька робочих періодів. У такому випадку їх усі вказують в одному рядку.
Не забудьте, що всі перенесення дат, відкликання з відпустки й інші відхилення від графіка стосуватимуться обох відпусток. Щоб не забути, що це відпустка сумісника, в рядку за основною роботою вкажіть це в примітці.
Внутрішньому сумісникуплануйте відпустку на роботі за сумісництвом в ті ж дати, що й за основним місцем роботи. Прослідкуйте, щоб дати відпусток в обох рядках збігалися. Виняток — якщо на одній роботі відпустка довша. У такому разі частина відпускних періодів не збігатиметься. Це теж обов’язково слід відобразити у графіку.
Із зовнішніми сумісниками складніше: дати їх відпустки за основним місцем роботи планує інший роботодавець. Вам повідомляти їх працівник не зобов’язаний.
Щоб запланувати у графіку відпусток «правильні» дати для зовнішнього сумісника, використовуйте одну з порад:
Попросіть сумісника написати заяву або назвати дати запланованої відпустки, представити довідку або виписку із затвердженого графіка. Вкажіть ці способи в повідомленні.
Запитайте відомості про відпустку сумісника у його основного роботодавця. Не забудьте спочатку отримати від працівника на це письмову згоду.
Якщо сумісник про дати своєї відпустки за основним місцем роботи нічого не відповість, можна запланувати у графіку будь-які дати.
Незалежно від того, повідомив зовнішній сумісник дати відпустки за основним місцем роботи чи ні, слід бути готовим надати йому відпустку за заявою.
За основним місцем роботи у працівника можуть змінитися обставини, а доводити необхідність перенесення відпустки працівник не зобов’язаний. Тому надати йому відпустку потрібно у строк, про який він просить. Дати початку і кінця відпустки, а також реквізити заяви слід зазначити у графіку відпусток.
Вас може зацікавити
Посібник «Графік відпусток у період дії воєнного стану» З посібника дізнайтеся про: • Вимоги до складання графіка відпусток • Порядок складання графіка відпусток • Правда та неправда про графік відпусток • Кому і як надати відпустку в перший робочий рік? • Як вести графік відпусток протягом року? • Внесення змін до графіка відпусток • Як надати щорічну відпустку за графіком?