Період призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією проти України може вважатися періодом, не відпрацьованим з поважних причин.
Такий висновок містить роз’яснення Міністерства соціальної політики.
Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, не містить вказівки, що час призупинення дії трудового договору виключається з тих календарних днів, які беруться до уваги для обчислення середньої зарплати.
За таких умов застраховані особи потрапляли у вкрай несправедливий стан: зарплата за цей період не виплачується, але в той же час ці календарні дні не виключаються з розрахунку середньої зарплати. Як наслідок, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності і пологах, що прив’язаний до середньої зарплати, зменшується.
З роз’яснення Мінсоцполітики слідує, що дні, невідпрацьовані через призупинення дії трудового договору, все ж таки вважаються невідпрацьованими з поважних причин, хоча це прямо і не передбачено Порядком № 1266.
Отже, роботодавці зобов’язані виключати дні призупинення дії трудового договору під час розрахунку середньої зарплати застрахованої особи.