СПО профспілок оприлюднило для обговорення проект Кодексу України про адміністративні проступки.
Розроблено його для виконання положень Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 р. №2215-IX.
Проект КУАП складається з 464 статті, які об’єднали у 9 розділів.
Загальна частина містить розділи:
- Законодавство про адміністративні проступки.
- Адміністративний проступок.
- Правові наслідки адміністративного проступку.
Особлива частина містить розділи:
- Адміністративні проступки проти порядку управління у сфері охорони здоров’я, праці, моральності, культурної спадщини та благоустрою.
- Адміністративні проступки у сфері забезпечення публічної безпеки, безпеки виробництва та будівництва і безпеки транспорту.
- Адміністративні проступки проти порядку управління у сфері забезпечення екологічної, санітарно-епідеміологічної безпеки та охорони довкілля.
- Адміністративні проступки проти порядку управління у сфері охорони власності та здійснення господарської та фінансової діяльності.
- Адміністративні проступки проти порядку управління в інформаційній сфері, сфері оборони, військового обов’язку, безпеки державного кордону України, а також забезпечення функціонування публічної служби.
Процедурна частина містить розділ 9. Провадження в справі про адміністративний проступок.
Зазначені розділи розділені на 53 глави.
Проектом КУАП передбачається також внесення змін до 61 законодавчого акта України.
У разі прийняття цей Кодекс набере чинності через три місяці з дня його опублікування (крім пунктів 4, 5 «Прикінцевих та перехідних положень», які наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування Кодексу).
З набранням чинності цього Кодексу, зокрема, втратить чинність Кодекс України про адміністративні правопорушення.
Наталія Волос