Що роботодавцю робити з невакцинованими працівниками та держслужбовцями: алгоритм дій
Новини
11.11.2021
Що роботодавцю робити з невакцинованими працівниками та держслужбовцями: алгоритм дій
Мінекономіки у листі від 18.10.2021 р. № 4706-01/50116-01 повідомило, що разом з Мін’юстом і Нацагентством України з питань держслужби опрацювало алгоритм дій роботодавця відносно осіб, які не дотримуються вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19.
В міністерстві відмітили, оскільки під час відсторонення працівника тимчасово увільняють від виконання його трудових обов’язків, а отже він не може виконувати роботу, то за загальним правилом такому працівникові зарплата в період відсторонення не виплачується, якщо інше не встановлено законодавством.
Чинне законодавств прямо не передбачає обов’язок роботодавця щодо збереження за працівником зарплати на період його відсторонення від роботи у зв’язку з відмовою або ухиленням від обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19.
Однак треба враховувати, що період такого відсторонення від роботи не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні відпустки.
Також законодавством про працю не забороняє переводити працівника за його згодою тимчасово або постійно на іншу роботу після його відсторонення, якщо інше не передбачено спеціальними законами. Таке переведення оформлюють наказом (розпорядженням) роботодавця.
А з огляду на обставини, які унеможливлюють виконання працівником роботи через відсутність у працівників профілактичних щеплень проти COVID-19, в роботодавця достатньо підстав для запровадження простою.
Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.