Підвищення розряду слюсарю з ремонту колісних засобів
Новини
11.08.2021
Підвищення розряду слюсарю з ремонту колісних засобів
Чи можна присвоїти 4 розряд слюсарю з ремонту колісних засобів 3 розряду з 13-річним стажем?
Варто зазначити, що кваліфікаційні розряди підвищують насамперед тим робітникам, які успішно виконують професійні завдання та обов’язки, норми праці і вимоги робітничої інструкції та пройшли відповідне професійне навчання.
Кваліфікаційні вимоги до працівників, зайнятих на роботах із обслуговування автомобільного транспорту визначені у Випуску 69 «Автомобільний транспорт», затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 14.02.2006 р. № 136 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівника.
Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівника до кваліфікаційних вимог слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів 4 розряду належить наявність професійної (професійно-технічної) освіти. Також, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів категорії 3 розряду — не менше 1 року.
Робітнику присвоюють кваліфікаційний розряд або підвищують його з урахуванням складності виконуваних робітником робіт у відповідному структурному підрозділі (цеху, на дільниці тощо).
Звертаємо увагу на те, що порядок організації, проведення кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам (учням, слухачам, працівникам), які здобувають професійно-технічну освіту в професійно-технічних та інших навчальних закладах, а також на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування, встановлено Положенням про порядок кваліфікаційної атестації та присвоєння кваліфікації особам, які здобувають професійно-технічну освіту, затвердженим наказом Мінпраці та Міносвіти України від 31.12.1998 р. № 201/469 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 01.03.1999 р. за № 124/3417). Відповідно до цього Положення кваліфікаційна атестація є вихідним контролем знань і вмінь осіб на виробництві, що провадиться як кваліфікаційні іспити на завершальному етапі навчання, котрі визначають рівень підготовки осіб до самостійного виконання комплексу робіт відповідного розряду (класу, категорії).
Кваліфікаційну атестацію провадять за державними стандартами професійно-технічної освіти і вимогами кваліфікаційних характеристик. Для проведення кваліфікаційних іспитів на підприємстві створюють кваліфікаційну комісію, склад якої наказом затверджує керівник підприємства.
До складання кваліфікаційних іспитів допускаються особи, які пройшли відповідний курс навчання і мають позитивні підсумкові оцінки з усіх навчальних предметів, виробничого навчання та практики.
З огляду на досвід працівника та за умови успішного складання кваліфікаційного іспиту, кваліфікаційна комісія може присвоїти йому 4 розряд за професією.
Зазначаємо, що відповідно до пункту 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, присвоєння нового розряду працівникові супроводжується внесенням запису в його трудову книжку.
Для переведення працівника на посаду слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів 4 розряду необхідна наявність такої посади у штатному розписі підприємства.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.