Влада розробила нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю
Новини
22.06.2021
Влада розробила нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю
Міністерство соціальної політики України розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю.
Серед головних стимулів Міністр соціальної політики Марина Лазебна назвала:
оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;
компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50–100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;
розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.
«Діюче законодавство, як показує практика, не дає достатньої мотивації роботодавцям працевлаштовувати людей з інвалідністю. Досвід успішних країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів для роботодавців», — зазначила Марина Лазебна.
За словами Міністра, Мінсоцполітики також розпочало підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Марина Лазебна зазначила, що держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.
Проект «Працюй вільно» — спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.