Мінімальна заробітна плата — це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 КЗпП, ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР).
Отже, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Як змінюватиметься мінзарплата у 2021 році?
Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачає, що мінзарплата буде збільшуватися у 2021 році двічі.
Який розмір мінзарплати у 2021 році?
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмірмінімальної зарплати у 2021 році становить:
із 1 січня до 30 листопада:
у місячному розмірі — 6000 грн;
у погодинному розмірі — 36,11 грн;
із 1 до 31 грудня:
у місячному розмірі — 6500 грн;
у погодинному розмірі — 39,12 грн.
Для визначення яких показників застосовується показник мінзарплати?
Показник мінімальної заробітної плати застосовують у разі визначення ряду показників:
мінімального розміру ЄСВ;
максимального розміру ЄСВ;
максимального розміру неоподатковуваних добових на відрядження в межах України;
суми вихідної допомоги у разі призову або вступу працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу;
мінімального та максимального обмеження розміру лікарняних і декретних;
меж максимальних ставок єдиного податку, податку на нерухомість тощо.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.