Як зробити запис у трудовій книжці рентгенлаборанта?
Новини
02.09.2020
Як зробити запис у трудовій книжці рентгенлаборанта?
У штатному розписі лікувальної установи, відповідно до вимог Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, назва професії зазначена як «рентгенолаборант», а у розділі ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, право на відповідну пенсію передбачено молодшим спеціалістам з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодшим спеціалістам з медичною освітою, зайнятим у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).
Як у такому випадку зробити запис у трудовій книжці працівника?
Згідно з пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом міністерств праці, юстиції і соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58, записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників і службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у Класифікаторі професій.
Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
У Списку № 1 передбачено загальну категорію посад працівників, яка характеризується освітньо-кваліфікаційними вимогами: молодші спеціалісти з медичною освітою. Відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 р. № 742 посада «рентгенолаборант» віднесена до молодших спеціалістів з медичною освітою.
Зважаючи на викладене, у трудову книжку працівника має бути внесено саме назву посади «рентгенолаборант» (код КП 3229), що зазначена у Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» і яка належить до професійного угрупування «Інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер)».
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.