У Верховній Раді України розробили законопроект № 3695, який дозволить зрівняти права чоловіків і жінок на декретну відпустку.
«У нашому суспільстві панує стереотип, що діти — не чоловіча справа. На жаль, він довгий час був закріплений юридично. Наприклад, у 2017 році Верховний суд України визнав законними дії однієї з компаній, яка не пустила чоловіка «в декрет» і звільнила його за прогули. Цю ситуацію потрібно виправляти», — повідомила заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.
Документ пропонує ввести поняття «батьківська відпустка». Вона буде трьох видів:
при народженні дитини — одноразова оплачувана, тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і вихідних;
з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства;
якщо дитина потребує домашнього догляду, матері або батьку дитини в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати; тривалість такої відпустки визначається в медичному висновку.
«Право на батьківську відпустку вже передбачене в 22 з 28 країн ЄС, а її тривалість коливається від 1 дня в Італії до 64 в Словенії. За статистикою, понад 40% європейських татусів користуються цією можливістю. Сподіваюся, ми приєднаємося до європейської практики найближчим часом», — додала Кравчук.
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.