Відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211 допомога з тимчасової непрацездатності виплачується у розмірі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу особам (крім хворих осіб), які перебувають:
на самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров’я;
на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Перелік осіб, які потребують самоізоляції чи обсервації, визначено наведеною вище Постановою № 211, а строк самоізоляції чи обсервації становить 14 днів.
Підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Своєю чергою, наказом МОЗ від 27.04.2020 р. № 963 було врегульовано норму видачі такого листка непрацездатності застрахованим особам на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом.
При цьому з метою недопущення порушення прав застрахованих осіб у коментованому листі роз’яснюється що в бланках такого листка непрацездатності лікуючим лікарем власноруч зазначається причина непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11».
Аналогічно здійснюється і заповнення листків непрацездатності, виданих на заміну довідок, які були видані вказаним особам попередньо.
Крім того, нагадуємо про нещодавнє роз’яснення ФСС, що для фінансування самоізоляції працівників слід подавати окремі заяви-розрахунки.
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.