Незаконно звільнені під час карантину будуть поновлені на роботі
Новини
25.03.2020
Незаконно звільнені під час карантину будуть поновлені на роботі
Працівники комунальних та приватних підприємств, які у період карантину під тиском керівництва пишуть заяви про звільнення за власним бажанням, мають високі, якщо не 100%-і шанси, на поновлення на роботі. Але тільки у разі подальшого звернення до суду.
Про це заявила експерт з трудового права, радник та адвокат ADER HABER Law Firm Тетяна Іванович.
За її словами, змушувати працівників звільнятися за власним бажанням незаконно. До того ж, зекономити все одно не вдасться.
«Керівникам комунальних підприємств та власникам приватного бізнесу доведеться компенсувати середній заробіток за час всього вимушеного прогулу, тобто з дати незаконного звільнення по дату набрання рішення апеляційного суду законної сили. А цей період значно довший, ніж запроваджений карантин. Бо на практиці трудовий спір може тривати до 7–9 місяців», — пояснила експерт.
На ситуацію із незаконним звільненням вже відреагувала і Нацполіція. Начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе заявив, що керівникам, які незаконно звільняють співробітників під час карантину, загрожує штраф до 51 тис грн, позбавлення права обіймати певні посади або виправні роботи на строк до 2 років.
За його словами, в Кримінальному кодексі є ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю), і в разі незаконного звільнення працівники можуть звертатися за телефоном 102 або написати заяву в поліцію.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!