Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?
Новини
13.01.2020
Коли треба виходити на роботу, у разі перенесення робочих днів?
Згідно із частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗпП України) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу розпорядженнями Кабінету Міністрів України рекомендується переносити робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю.
У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем, що призводить до зміни графіка роботи підприємства.
Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу та оплати лікарняних мають відбуватись на підставі прийнятого на підприємстві рішення щодо перенесення робочих днів, тобто по зміненому у зв’язку перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства.
При цьому слід мати на увазі, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею 53 КЗпП України.
23 жовтня 2019 року Урядом прийнято рішення (розпорядження № 995-р) про перенесення робочих днів у 2020 році. Для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ робочі дні перенесено з понеділка 6 січня на суботу 11 січня.
Враховуючи вищевикладене, (як приклад) для працівника, який перебуватиме у відпустці з 2 січня по 10 січня 2020 року — субота 11 січня є робочим днем згідно з графіком роботи підприємства.
У разі відсутності працівника на роботі в зазначений день без поважної причини до нього може бути застосовано дисциплінарне стягнення відповідно до ст. 147 КЗпП України.
Головний кадровий журнал України, який визначає стратегію професійного розвитку працівників кадрової служби. Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.