Чи можна перевести працівника на легшу роботу за його бажанням?
Новини
08.11.2019
Чи можна перевести працівника на легшу роботу за його бажанням?
Переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором (п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року № 9).
У разі переведення на іншу постійну роботу в межах підприємства змінюються функції працівника. Таке переведення передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому потребує згоди працівника. За згодою працівника його можна перевести на іншу (в т. ч. нижчу) посаду (частина перша ст. 32 КЗпП).
Ініціювати переведення може як працівник, так і роботодавець. Якщо переведення ініціює працівник, він подає роботодавцеві відповідну заяву.
Переведення допускається лише після досягнення згоди між працівником і роботодавцем.
Зверніть увагу:
Робота за посадою (професією), на яку переводять працівника, не має бути протипоказана йому за станом здоров’я.
При переведенні на інше робоче місце (посаду) випробування не встановлюється.
У разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП). Пунктом 18 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24 грудня 1999 року № 13 визначено, що зазначене положення ст. 114 КЗпП застосовується (якщо інше не передбачено законодавством) і в тому разі, коли переведення мало місце з ініціативи самого працівника.
У разі досягнення згоди щодо переведення між працівником і роботодавцем видається наказ (розпорядження) про переведення працівника на іншу роботу.
До трудової книжки вноситься лише факт переведення на постійну роботу. Відповідний запис потрібно вносити у порядку, аналогічному запису про прийняття на роботу.
Перший професійний журнал із вкладенням «Кадри. Гарячі запитання кадровика»! Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.