Чи мають право сумісники на соціальну відпустку на дітей?
Новини
26.07.2019
Чи мають право сумісники на соціальну відпустку на дітей?
Законодавством не заборонено надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку. Таку позицію висловило Мінсоцполітики у листі від 26.06.2019 р. № 751/0/204-19.
Адже робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ст. 59 КЗпП).
Щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів (не враховуючи святкові і неробочі дні) надають:
жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років; або дитину з інвалідністю; або яка усиновила дитину;
матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи;
одинокій матері;
батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, чи одному із прийомних батьків.
За наявності декількох підстав для цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів. Відповідні норми визначені у ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР. Обмежень для сумісників в ній не передбачено.
Нагадаємо, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, не належать до щорічних, але до їх тривалості не враховуються святкові й неробочі дні.
У книзі обліку щорічних і додаткових відпусток працівників подані рекомендації щодо його ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також, щоб використовувати його дані для підготовки квартальної і річної звітності.