За суміщення професій має провадитись доплата: чим загрожує порушення
Новини
27.03.2019
За суміщення професій має провадитись доплата: чим загрожує порушення
Штраф у розмірі 834 600 гривень накладено на суб’єкта господарювання агропромислової галузі, що зареєстрований та працює у Кельменецькому районі Чернівецької області.
Штрафну санкцію накладено за порушення статті 105 — «Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника» та статті 106 — «Оплата роботи в надурочний час» Кодексу законів про працю України.
Грубі порушення законодавства про працю виявлено під час здійснення інспекційного відвідування головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.
Фахівці Держпраці встановили, що заробітна плата нараховується не в повному обсязі працівникам, котрі виконували водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи.
Так, перевіркою відомостей із нарахування заробітної плати за певний період встановлено, що додаткова оплата за суміщення професій окремим працівникам не нараховувалася і не виплачувалася.
Перевіркою табелів обліку відпрацювання робочого часу також встановлено, що окремі працівники виконували свої трудові обов’язки у понаднормовий час, проте додаткова оплата праці в агроформуванні їм не здійснювалася.
У такий спосіб роботодавець допустив порушення трудових та соціальних прав двадцяти працівників підприємства.
Довідково:
за порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж на один місяць, виплата їх не в повному обсязі карається фінансовою санкцією, накладеною територіальним органом Державної служби України з питань праці у розмірі 12 519 гривень;
за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на роботодавця накладається фінансове стягнення у сумі 41 730 гривень щодо кожного працівникам, чиї трудові та соціальні права порушено.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.