Невиплата індексації зарплати при звільненні призведе до додаткових витрат
Новини
05.02.2019
Невиплата індексації зарплати при звільненні призведе до додаткових витрат
Суть справи: при звільненні з позивачкою був проведений розрахунок. Однак відповідач не виплатив індексації заробітної плати. Позивачка просила стягнути цю заборгованість з компенсацією, а також середній заробіток за час затримки розрахунку.
Місцевий суд задовільнив позовні вимоги. Однак апеляційний суд відмовив у їх задоволенні. Таке рішення мотивоване тим, що позивачка пропустила тримісячний строк для звернення до суду з такою вимогою.
Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком суду першої інстанції.
Верховний Суд вказав, що всі суми (заробітна плата, вихідна допомога, компенсація за невикористану відпустку, оплата за час тимчасової непрацездатності тощо), належні до сплати працівникові, мають бути виплачені у день його звільнення.
Колегія суддів зазначила, що відповідно до ч. 2 ст. 233 КЗпП, якщо роботодавець не здійснив розрахунку, то працівник може оскаржити це у суді без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до ст. 117 КЗпП, у випадку невиплати з вини роботодавця належних сум у встановлені строки, працівникові потрібно буде виплатити середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Відповідну постанову по справі № 134/1781/16-ц ВС прийняв 05.12.2018.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.