Облік робочого часу в умовах надзвичайних ситуацій
Новини
10.10.2018
Облік робочого часу в умовах надзвичайних ситуацій
Актуальна експрес-консультація від шеф-редактора журналу «КАДРОВИК.UA»Вікторії Ліпчанської.
Це сталося знову! Минув рік з часу трагедії в Калинівці Винницької області. Нагадаємо, 26 вересня 2017 року в Калинівці розпочалися вибухи на одному з найбільших складів боєприпасів ЗСУ. З Калинівки та навколишніх сіл, що перебувають в зоні ураження, евакуювали близько 30 тисяч осіб.
І вже з ночі 9 жовтня 2018 року лунають вибухи в Ічні Чернігівської області. Відомо, що евакуювали близько 12 тис. осіб. Проводиться евакуація населення у зоні 25 км можливого ураження. Сама ж зона ураження 16 км. Зазначимо, територія 6-го арсеналу становить близько 682,6 га, з них технічна територія — 402 га. Розгорнуто штаб ліквідації надзвичайної події. Зокрема, Ніжин приймає людей, розміщуючи в школах. Допомагають Прилуки та Носівка.
Звісно, коли існує загроза життю та здоров’ю людей, нікому не має діла до кадрових документів, але життя буде продовжуватися — і коли настане час, постане питання у роботодавця: як табелювати працівників, відсутніх у цей період на роботі?
Відсутність працівників, які не з’явилися на роботу через причини евакуації або які не змогли добратися до своїх підприємств через перекриті шляхи, — це фактично відсутність на роботі через поважні причини. Таку відсутність слід означити в табелі обліку використання робочого часу (типова форма № П-5, затверджена наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 року № 489) як інші причини неявок, буквений код «І», цифровий код «30». Час коли працівник був відсутній на роботі із зазначених причин оплаті не підлягає.