«Треба так»: відповіді на запитання у газеті «Кадри і зарплата»
Новини
16.07.2018
«Треба так»: відповіді на запитання у газеті «Кадри і зарплата»
Запитання-відповіді в рубриці «Треба так»:
Чи можна звільнити працівника — батька дитини, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (мати дитини працює), у разі закінчення строкового договору?
На підприємстві у вихідний день оголосили суботник із нагоди 25-річчя від дня заснування. Чи є участь працівників у такому заході обов’язковою? Чи можна застосувати стягнення до тих працівників, які не прийшли на суботник? Чи вважається невихід на суботник прогулом?
Працівниця написала заяву про звільнення за власним бажанням 2 липня (у понеділок) і мала відпрацювати 2 тижні. Чи можна звільнити за власним бажанням працівницю у неділю 15 липня (цей день є вихідним як для працівника, так і для підприємства) за статтею 38 КЗпП?
На підприємстві змінився режим роботи. Робочий день 27 липня (п’ятниця) перенесли на 21 липня (субота). Усі працівники підприємства були під підпис ознайомлені з такою зміною за 2 місяці. Якщо працівник іде у відпустку з 23 липня, чи повинен він працювати 21 липня?
Жінка-працівниця, що має дитину віком 10 років, пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, після закінчення якої взяла щорічну основну відпустку тривалістю 24 календарних дні. Чи має така працівниця право на відпустку за статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР як мати, що має двох дітей до 15 років, тривалістю 10 календарних днів?
Працівник прогуляв 1 день. Наступного дня повідомив про те, що захворів, і згодом надав листок непрацездатності. Чи потрібно оплачувати такому працівникові листок непрацездатності?