Фонд соцстраху у листі від 12.10.2017 р. № 2.4-38-803 нагадує, що з 1 серпня 2017 року Фонд соціального страхування України в повній мірі розпочав виконання усіх завдань та функцій, визначених законом. Зокрема, щодо надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, профілактики нещасних випадків, здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду тощо.
Інформацію про адреси та телефони робочих органів виконавчої дирекції Фонду в областях та м. Києві можна знайти на веб-сайті Фонду в розділі «Про Фонд — Регіональні управління».
Щодо подання звітності до Фонду
До прийняття правлінням Фонду рішення щодо затвердження порядку та форми подання звітності по коштах Фонду, страхувальники або їх уповноважені особи зобов’язані подавати до відділень управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях та м. Києві за їх місцезнаходженням або місцем проживання звітність за «старими» формами:
1) Звіт по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (за формою Ф4-ФСС з ТВП). Складається він наростаючим підсумком з початку року. Звіт можна не подавати у разі:
- відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом на початок звітного кварталу та оборотів по субрахунках у звітному кварталі;
- наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом у звітному кварталі.
2) Звіт щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Подається страхувальниками, які мають заборгованість зі сплати страхових внесків за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, до повного погашення заборгованості.
Проте у Фонді повідомили, що здійснюється розроблення єдиної форми звітності страхувальників по коштах Фонду. Її запровадження, на думку ФСС, надасть можливість зменшити навантаження на роботодавців, зокрема, шляхом:
- зменшення кола осіб, які подають звітність до Фонду,
- запровадження можливості подання звітності в електронному вигляді.
Що стосується Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, то він також буде приведений у відповідність до Закону № 1105 у зв’язку з утворенням Фонду соцстраху та прийнятий правлінням Фонду після погодження з ДРСУ.
Щодо порядку роботи комісій із соціального страхування підприємств
На сьогодні порядок роботи комісій із соціального страхування підприємства, установи, організації регулюється Положенням про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженим постановою ФСС з ТВП від 23.06.2008 р. № 25.
Проте у Фонді соцтраху повідомляють, що уже розробляється нове Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Оновлене Положення збереже більшість норм, які регулюють роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування на підприємстві, в установі, організації, які передбачені на сьогоднішній день. Також в Положенні будуть враховані зміни найменування страховика на Фонд соціального страхування України і його робочих органів.
Видання для кадровиків