Я — 1960 року народження, маю дитину-інваліда. Дитину було визнано інвалідом з дитинства в 17 років. Дитина — психічно хвора, з 8 років навчалась в допоміжній школі-інтернаті для дітей-інвалідів. Після закінчення школи, ніде не навчалась і не працювала. Весь час живе зі мною. Зараз дитині 34 роки. Вона потребує постійного стороннього догляду. У неї ІІ група інвалідності, вона інвалід з дитинства безтерміново, я є її опікуном. Мені — 56 років. Стаж роботи — 40 років. Чи можу я піти на пенсію зараз?
Право на призначення дострокової пенсії за віком надано матерям інвалідів з дитинства, після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому враховується факт виховання дитини-інваліда до 6-річного віку.
Документом, який підтверджує, що дитина була визнана інвалідом з дитинства до 6-річного віку, є виписка з акта огляду в МСЕК, медичний висновок закладу охорони здоров’я, посвідчення одержувача допомоги, довідка органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що дитина мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.
Враховуючи вищезазначене, у разі надання підтверджуючих документів щодо визнання вашої дитини інвалідом до 6-річного віку, ви маєте право на призначення дострокової пенсії за віком.
Видання для кадровиків