Якщо підприємство перебуває в стані простою та працівникам сплачується 2/3 тарифної ставки, чи можна розглядати це як зміну чинних умов оплати праці в бік погіршення, та чи має роботодавець повідомити про них працівників за два місяці до початку простою?
Консультує Міністерство соціальної політики України
За статтею 103 КЗпП про нові або зміну чинних умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їхнього запровадження або зміни.
Відповідно до ст. 34 КЗпП простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, потрібних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Виплати, які проводяться працівникам за час простою, визначені ст. 113 КЗпП, згідно з ч. 1 якої час простою не з вини, працівника оплачується з розрахунку, не нижчого від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Ураховуючи викладене, оплата часу простою не є запровадженням нових чи зміною чинних умов оплати праці в бік погіршення, а є гарантійними виплатами за період, коли працівником не з його вини не виконується робота. Після закінчення простою працівникові поновлюється виплата його заробітної плати.
Видання для кадровиків
Неля Синько