Кадровикам іноді доводиться чути, що вони довго виконують завдання керівника, витрачають зайвий час на ті види робіт, які, здавалося б, можна виконати за раз. Про те, як правильно визначити час, потрібний для виконання окремого «кадрового» завдання, — читайте у статті.
Під час розрахунку оптимальної чисельності працівників, зайнятих добором, розстановкою, підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) та обліком кадрів за функціями та виконуваними видами робіт, а також для визначання часу, потрібного для виконання таких робіт, можна користуватися Міжгалузеві нормативи чисельності працівників, зайнятих добором, розстановкою, підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) та обліком кадрів, затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2003 року № 341 (Міжгалузевими нормативами № 341).
Зазначені в Міжгалузевих нормативах № 341 норми часу встановлено на виконання робіт одним працівником у людино-годинах на одиницю виміру обсягу робіт (один звіт, одна заявка, одна відомість, одна вакансія тощо) та оформлено у вигляді таблиць (нормативних карт).
- Як правильно визначити час, потрібний для виконання кадровиком окремих робіт?
- У чому полягає експертний метод оцінювання?
- Як правильно скласти фотографію робочого дня?
- Як визначити баланс робочого часу?
Відповіді на ці та інші питання — у журналі «Довідник кадровика» № 3, 2017, стаття Сергія Кравцова «Нормативи та норми праці».