Відповідно до атестації робочих місць за умовами праці я маю доплату за шкідливість. Чи входить ця доплата до розміру мінімальної заробітної плати 3200 грн?
Частиною другою ст. 31 Закону України «Про оплату праці», визначено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, тобто у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 гривень).
Статтею 100 КЗпП передбачено, що на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними, географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається Кабінетом Міністрів України. Право на встановлення доплати за несприятливі умови праці виникає у працівника не за професією, за якою він працює, не за посадою, яку він обіймає, а за виконання відповідних видів робіт, які згідно з атестацією робочого місця визнано важкими та шкідливими, або особливо важкими та особливо шкідливими.
Розміри доплат в залежності від фактичного стану умов праці встановлюються роботодавцем за згодою профспілки, або представників трудового колективу, за результатами атестації робочих місць за умовами праці пропорційно фактично відпрацьованому часу в несприятливих умовах праці, тобто за фактичний час зайнятості працівників на робочому місці зі шкідливими умовами праці. Підвищена оплата праці за роботу із шкідливими умовами праці може здійснюватися за рахунок власних коштів підприємств згідно із статтею 7 Закону України «Про охорону праці».
Андрій Тхор