Щорічні додаткові відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах і за особливий характер праці надаються за фактично відпрацьований час. Але ж це буде відомо тільки після закінчення робочого року та надання довідок про час, відпрацьований в названих умовах. Згідно з ч. 5 ст. 80 КЗпП, працівникам, які мають право на такі відпустки, надають і основну, і додаткову відпустки протягом робочого року, а отже, наперед. Так це чи ні?
Окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, згідно з п. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки», надаються щорічні додаткові відпустки за особливий ха-рактер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або ви-конується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвище-ного ризику для здоров’я.
Конкретна тривалість таких відпусток має бути встановлена в колективному або тру-довому договорі залежно від часу роботи працівника в цих умовах.
До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливи-ми умовами праці та за особливий характер праці, зараховується…
Розгорнуту відповідь на це запитання читайте в системі «КАДРОВИК-онлайн».
З відповіді ви дізнаєтеся:
- який час зараховується до стажу;
- які дні не зараховуються до стажу, що дає право на додаткову відпустку за особливий характер праці;
- чи залежить тривалість додаткової відпустки за особливий характер праці від фак-тично відпрацьованого часу.
Увага! Матеріалами системи можуть користуватися лише пе-редплатники «КАДРОВИК-онлайн» з повним доступом.
Замовити безкоштовний доступ для тестування системи
З питань придбання доступу до системи: (044) 507-2226 (27), podpiska@mediapro.com.ua |