Електронна трудова книжка: як перевірити та актуалізувати дані?
Новини
21.01.2025
Електронна трудова книжка: як перевірити та актуалізувати дані?
Оновлення законодавства відкриває нові можливості для ведення обліку трудової діяльності працівників. З 10 червня 2021 року в Україні офіційно впроваджено електронні трудові книжки, що значно спрощують взаємодію працівників і роботодавців із системою соціального страхування. Як користуватися персональним електронним кабінетом Пенсійного фонду України, виправляти чи доповнювати дані про перевірку трудової діяльності? Покрокова інструкція допоможе вам розібратися з усіма нюансами цієї важливої процедури.
Відомості про трудову діяльність працівника подаються до Пенсійного фонду України (далі — ПФУ) через вебпортал електронних послуг як працівником, так і роботодавцем у вигляді копій передбачених законодавством документів, виготовлених через сканування, з обов’язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису. Зазначені відомості можуть бути надані також в оцифрованому вигляді.
Звертаємо увагу, за умови подачі вказаних відомостей працівником, то скановані копії всіх заповнених сторінок розділів «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» та вкладишу оригіналу трудової книжки (за наявності) подаються в кольоровому форматі; кожну сторінку трудової книжки можна завантажити окремо як JPG-файл або повний документ з усіма сторінками трудової книжки як PDF-файл; розмір кожного файлу (сканованої копії документу) не має перевищувати 1 Мб.
Для отримання довідки для підтвердження стажу роботи, перевірки достовірності даних, долучення (у разі потреби) необхідних документів для подальшого редагування інформації будь-який працівник має можливість скористатися персональним електронним кабінетом ПФУ.
Здійснити перевірку електронної трудової книжки працівником у персональному електронному кабінеті ПФУ можна згідно до такі алгоритму:
Заходимо на портал ПФУ (portal.pfu.gov.ua), з правого боку вгорі натискаємо кнопку «Вхід», обираємо АЦСК, шлях до електронного ключа та вказуємо пароль. Завантажується ваш профіль.
З лівому боковому меню оберіть розділ «Комунікації з ПФУ» — «Запит на отримання електронних документів». Натискаємо.
Обираємо «тип звернення» — витяг з ЕТК, заповнюємо дані. Натискаємо «відправити до ПФУ».
Після цього запис буде збережено та направлено на розгляд до ПФУ. Результат обробки звернень буде відображатися в особистому кабінеті «Мої звернення».
Для виправлення/актуалізації інформації, у разі виявлення відсутності або розбіжності даних про себе, працівник може звернутися до ПФУ, або скористатися персональним електронним кабінетом ПФУ шляхом здійснення таких дій:
У лівому боковому меню розділу «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб» (далі — Анкета).
Заповніть екранну форму Анкети.
Поставте позначку в чекбоксі «Я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних».
Прикріпіть скан-копію паспорта, інших документів, що підтверджують актуальні/правильні дані (наприклад, свідоцтво про шлюб, зміну прізвища, імені, по батькові) за допомогою кнопки «Додати файли».
Натиснути кнопку «Сформувати анкету» та підпишіть Анкету за допомогою КЕП: оберіть файл ключа та введіть пароль. Натисніть кнопку «Підписати та відправити до ПФУ».
Після відправлення заяви на екрані з’явиться повідомлення «Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ».
Результат обробки заяви перегляньте в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення». Після того, як фахівець Фонду опрацює Анкету, звернення набуде статусу «Виконано».
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.