Зразок наказу про звільнення працівника, що відмовився працювати у зв’язку зі змінами істотних умов праці
Новини
20.01.2025
Зразок наказу про звільнення працівника, що відмовився працювати у зв’язку зі змінами істотних умов праці
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Роботодавець не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором.
Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так й істотних умов праці за трудовими договорами?
Зміну істотних умов праці допускають за наявності змін в організації виробництва і праці та за умови продовження роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою (стаття 32 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).
У мирний час про зміну істотних умов праці працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. У період дії воєнного стану роботодавець повідомляє працівника про зміну істотних умов праці не пізніш як до запровадження таких умов відповідно до статті 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX.
Зміна умов трудового договору без згоди працівника недопустима. Якщо колишні істотні умови праці не можна зберегти, а працівник не згоден продовжувати роботу в нових умовах, то трудовий договір припиняють за пунктом 6 статті 36 КЗпП.
Зазначимо, що законодавче визначення поняття «зміни в організації виробництва і праці» відсутнє, а отже, у роботодавців часом виникають труднощі. Бо коли факт змін в організації виробництва і праці не був зафіксований, зміну істотних умов праці вважають неправомірною.
Трапляються випадки, коли підставою для припинення трудового договору є відмова працівника від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці. У разі звільнення із цієї підстави працівникові належить виплатити вихідну допомогу в розмірі не менш як середній місячний заробіток (стаття 44 КЗпП). Про свою відмову працювати в нових умовах праці працівник має повідомити керівництво (директора) письмово, подавши заяву, що фактично і є підставою для звільнення працівника та видання відповідного наказу.
Зразок наказу про звільнення працівника, що відмовився працювати у зв’язку зі змінами істотних умов праці
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: