Бронювання працівників: Критерії знову зазнали змін
Новини
03.12.2024
Бронювання працівників: Критерії знову зазнали змін
Не встигли ми перетравити враження від нещодавніх змін у правилах бронювання працівників від мобілізації, як Кабмін постановою від 29.11.2024 р. № 1361 вніс зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період. Розглянемо головні зміни нової постанови.
У новій редакції виклали пункти 9–16 Критеріїв та порядку за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76 (далі — Критерії № 76). Пункт 9 визначає кого саме можуть визначити критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період. Відповідні повноваження мають Міноборони, центральні органи виконавчої влади, що здійснюють керівництво відповідним військовим формуванням (крім Збройних Сил), утвореним відповідно до законів України, СБУ, Мінстратегпром.
Пункт 10 Критеріїв № 76 уточнює порядок отримання юридичними особами статусу критично важливих від Мінстратегпрому. Пункт 11 містить табу на визнання критично важливими юросіб, в статутному капіталі яких є частка держави-агресора чи держави-окупанта.
Наступні оновлені пункти Критеріїв № 76 розкривають процедуру звернення підприємств та організацій до уповноважених органів за визнанням критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період. Отже, такі підприємства подають таким органам звернення, до якого додають обґрунтування. Їх розглядають не більш як 10 робочих днів. Якщо буде рішення про відмову, то воно повинне містити обґрунтування невідповідності критеріям.
Якщо ж все гаразд, то статус критично важливого набувають з дня видання наказу про це. Витяг з цього наказу направляють до Мінекономіки.
Орган, який прийняв рішення про визначення критично важливими, у разі потреби проводить перевірку відповідності юрособи критеріям, за якими її визнали критично важливою. За результатами перевірки можуть прийняти рішення про невідповідність критеріям (і отже — про скасування статусу критично важливих) чи про відповідність їм.
З метою підтвердження статусу критично важливих для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань юрособи не рідше ніж один раз на рік надають відповідне обґрунтування до органу, який прийняв рішення про визначення їх критично важливими. Про підтвердження статусу видаватимуть наказ, витяг з якого направляють до Мінекономіки.
Нововведення діють з 30 листопада 2024 року.
Вас може зацікавити
Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку Журнал реєстрації містить такі графи:
Графа 1 — Дата перевірки (звіряння)
Графа 2 — Найменування посади, ініціали (ініціал власного імені) та прізвище особи, яка провела перевірку (звіряння)
Графа 3 — Результати проведеної перевірки (звіряння), недоліки, висновки та пропозиції
Графа 4 — Рішення керівника
Графа 5 — Відмітка про усунення виявлених недоліків