Роботодавець може бачити в кабінеті страхувальника, що листок непрацездатності отримує різні статуси. Тож потрібно розуміти, що означає кожен такий статус.
Статус «Закритий». Електронний лікарняний набуває цього статусу з дня свого формування (відкриття) в Електронному реєстрі листків непрацездатності. За е-лікарняними з таким статусом ще не можна нараховувати кошти. Статус «Закритий» змінюється на «Готовий до сплати» через 7 днів після дати:
закриття (закінчення строку дії медичного висновку) — для лікарняних у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
відкриття (початок строку дії медичного висновку) — для лікарняних у зв’язку з вагітністю та пологами.
Впродовж семиденного періоду до лікарняного можуть вноситися зміни.
Статус «Готовий до сплати». Страхувальник може працювати з листком непрацездатності та нараховувати кошти. За е-лікарняними з таким статусом роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ.
Статус «Помилково сформований». Медичний висновок, на підставі якого його було сформовано, створено з помилками. У такому разі лікар впродовж 7 днів створює коректний медичний висновок, на підставі якого створюється новий е-лікарняний. А попередній, із неточними чи некоректними даними, отримує статус «Помилково сформований».
Виплати за такими е-лікарняними не проводяться.
Статус «Недійсний». Електронний лікарняний створений на підставі медичного висновку за іншою категорією, період непрацездатності за яким не виходить за межі періоду непрацездатності за раніше створеним лікарняним.
Статус «Оплачений». Цього статусу листок непрацездатності набуває після того, як страхувальнику на рахунок для зарахування страхових виплат надсилаються кошти для здійснення відповідних виплат застрахованій особі.
Вас може зацікавити
Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій працездатності»