По факту, це тотожні поняття. До 2004 року пенсії називалися трудовими, а після цього поняття «трудова» пенсія зникло.
Відповідно до статті 2 Закону «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.991 р. № 1788-XII, були прописані види державних пенсій:
Трудові пенсії:
за віком;
за інвалідністю;
за втратою годувальника;
за вислугу років.
Соціальні пенсії.
У 2004 році набув чинності Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV. На підставі нього раніше призначені пенсії були перераховані за новими правилами. Відповідно до статті 9 цього закону, в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:
пенсія за віком;
пенсія за інвалідністю;
пенсія за втратою годувальника.
Фактично тепер пенсія просто називається пенсією без приставки «трудова». Враховуючи, що тепер це закон про пенсійне страхування і вона залежить від сплати страхових внесків, то умовно таку пенсію можна назвати страховою.
Можна на це подивитися і під іншим кутом. Раніше говорили «стаж роботи», а з 2004 року це правильно називати «страховим стажем». Раніше стаж зараховувався на підставі трудової книжки, а зараз на підставі даних про сплату страхових внесків. На сьогодні і той і той стаж враховується і все це умовно можна назвати «загальним стажем».
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.