Пенсійний фонд України у листі від 09.06.2024 р. № 2800-030401-8/48516 надав роз’яснення щодо правильності застосування кількості розрядів після коми для визначення коефіцієнта розрахунку страхового стажу.
Відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності обчислюється в місяцях.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:
ТП = Св : В, де:
ТП — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;
Св — сума єдиного внеску, сплаченого за відповідний місяць;
В — мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.
При здійсненні обчислення коефіцієнту страхового стажу слід керуватися порядком округлення до двох розрядів після коми: якщо остання цифра менше чи дорівнює «4», то вона відкидається, а якщо дорівнює чи більше «5», то попередня збільшується на одиницю. Тобто після розрахунку коефіцієнт становить значення від 0,01 до 0,99 та зараховується як неповний місяць страхового стажу. Якщо наявні декілька таких місяців в періоді, за який обчислюється страховий стаж, то необхідно підсумовувати визначені коефіцієнти страхового стажу.
У наведеному в листі випадку тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу у липні 2024 року, становить 0,57 місяця, який не заокруглюється до цілого місяця, а враховується в зазначеному розмірі.
Що стосується випадку, коли за даними форми ОК-5 страхувальнику відомі тільки відомості фактичного розміру заробітної плати (менше мінімальної заробітної плати) за дні перебування у трудових відносинах у листопаді 2016 року, з якої сплачено єдиний внесок, то у такому випадку страховий стаж визначається шляхом ділення суми заробітної плати, зазначеної у довідці за формою ОК-5, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, на розмір мінімальної заробітної плати цього місяця — листопад 2016 року.
Наприклад: 640 грн (розмір заробітної плати за листопад 2016 року, з якої сплачено єдиний соціальний внесок) : 1450 грн (розмір мінімальної заробітної плати у листопаді 2016 року) = 0,441379 місяця = 0,44 місяця (розмір страхового стажу).
При підсумовуванні коефіцієнтів страхового стажу тривалість періоду страхового стажу буде складати: 1,01 місяця = 0,44 + 0,57.
Вас може зацікавити
Кадрова система «КАДРИ.UA»
Сучасна система кадрових рішень від бренду № 1 на ринку України «КАДРОВИК.UA»
Створена за участі кадровиків-практиків
Доступ до системи 24/7
Містить гарячу стрічку щоденних змін у законодавстві
Надає безліміт консультацій від провідних експертів редакції
Має зрозумілий інтерфейс системи та власного кабінету. Все зручно та під рукою