Чи не буде порушенням трудового законодавства запровадження для продавців магазину графіка роботи два дні поспіль по 12 годин, а потім два дні відпочинку?
Це питання підпадає під дію статті 61 КЗпП України — підсумований облік робочого часу.
При підсумованому обліку робочого часу, встановлена відповідно до законодавства, щоденна або щотижнева норма робочого часу може не дотримуватися. Але при цьому загальна тривалість робочого часу за обліковий період не повинна перевищувати нормальної кількості робочих годин.
Обліковий період — це відрізок (період часу) часу, за який працівник повинен відпрацювати нормальну кількість робочих годин. Обліковий період може дорівнювати, наприклад: місяцю, кварталу, півріччю, року.
Рекомендована тривалість роботи протягом дня для продавців, при підсумованому обліку робочого часу, до 12 годин робочого часу за зміну. Дні роботи і відпочинку регулюються графіком виходу на роботу (змінності).
Графіки виходу на роботу складають на обліковий період і доводять до відома працівників не пізніше, ніж за місяць.
Вас може зацікавити
Телефонна консультація з кадрових питань Консультації за телефоном від експертів «КАДРОВИК.UA» — це «швидка невідкладна допомога» для кадровика у багатьох випадках. А саме:
коли не маєте часу на пошук відповіді на кадрове запитання, а вирішити його потрібно негайно;
знайдені відповіді не задовольнили вас, тому що не містять норм законодавства;
ваша ситуація унікальна та потребує особистого радника;
хочете отримати швидку відповідь на кадрове запитання.