Нюанси переведення працівника на нижчеоплачувану роботу
Новини
22.03.2024
Нюанси переведення працівника на нижчеоплачувану роботу
Міністерство економіки України у листі від 10.04.2023 р. № 4706-05/15738-07 роз’яснило питання щодо оплати праці працівника після переведення його на іншу постійну, але нижчеоплачувану роботу.
Першочергово у Міністерстві зауважили, що перевести працівника на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, можна тільки за його згодою (ст. 32 КЗпП). Проте така згода не потрібна у випадках, передбачених у ст. 33 КЗпП та в інших випадках, передбачених законодавством.
Переводячи працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу роботодавець має пам’ятати, що згідно зі ст. 114 КЗпП, за працівником потрібно зберігати його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.
Причому, у випадках, коли в результаті переміщення працівника (ч. 2 ст. 32 КЗпП) зменшується заробіток з не залежних від нього причин, доплату проводять до попереднього середнього заробітку протягом двох місяців з дня переміщення.
Тобто, акцентують у Мінекономіки, якщо працівника перевели на іншу постійну нижчеоплачувану роботу, то протягом двох тижнів з дня переведення йому мають нарахувати зарплату за виконану роботу і у випадку, якщо її розмір нижче його середньої заробітної плати, то провести доплату до рівня середньої зарплати.
Середню зарплату у цьому випадку обчислюють керуючись Порядком обчислення середньої заробітної плати, що затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.
Вас може зацікавити
Книга обліку наказів з персоналу
Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.