Які помилки в трудової книжки можуть призвести до відмови у нарахуванні стажу?
Новини
20.03.2024
Які помилки в трудової книжки можуть призвести до відмови у нарахуванні стажу?
В Україні для виходу на пенсію у 2024 році потрібно мати не менше 31 року стажу, але трапляються випадки, коли людина може втратити частину стажу та залишитися без пенсії.
Насамперед варто зазначити, що стаж від 1 січня 2004 року підтверджується даними про сплату страхових внесків. А ось стаж до зазначеної дати, як і раніше, — даними трудової книжки та іншими паперовими документами. За таких обставин помилки в трудовій книжці справді можуть стати причиною втрати частини стажу.
Обов’язково зверніть увагу у трудовій книжці на такі речі:
Коли людина прийнята на роботу, то має бути відповідний запис (дата, назва посади, назва організації або підприємства, номер та дата наказу, підпис керівника та його прізвище (ПІБ), печатка).
Якщо відбувалися зміни у назві підприємства чи його реорганізації, то про це також має бути запис.
У трудовій книжці не повинно бути «записів» іншим чорнилом до попередніх записів про прийняття чи звільнення.
Таке повідомлення важливо правильно оформити окремим записом.
Запис має бути завірений належним чином — «доданій інформації вірити», печатку та підпис уповноваженої особи.
При зміні прізвища важливо вказати назву документа, згідно з яким відбувається зміна, а також вказати, ким і коли його видано.
Виправляти помилки, зроблені в записах у трудових книжках працівників, можуть тільки роботодавці, які, власне, такі неточні записи допустили.
Нагадуємо також, що з 2021 року в Україні існує таке поняття, як електронна трудова книжка.
Щоб у Пенсійному фонді заздалегідь був увесь стаж людини не тільки за періоди роботи після 1 січня 2004 року, а й до вказаної дати, роботодавці надсилають до Пенсійного фонду скановані копії трудових книжок своїх працівників.
Якщо людина офіційно не працює, то може копії своїх паперових документів про стаж самостійно завантажити на портал електронних послуг Пенсійного фонду.
Зауважуємо, що рішення про зарахування стажу на підставі чи то паперових, чи то відсканованих документів все одно ухвалює посадова особа, тобто працівник Пенсійного фонду, а не комп’ютер. Тут усе залежить і від того, яким чином зроблено записи, і від того, наскільки прискіпливим буде конкретний працівник.
Утім, будь-яке рішення державного органу завжди можна оскаржити у вищій інстанції або в судовому порядку.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.