Як ВПО розірвати трудовий договір та забрати свою трудову книжку?
Новини
19.06.2023
Як ВПО розірвати трудовий договір та забрати свою трудову книжку?
У зв’язку з воєнними діями, які відбуваються на території України, внутрішньо переміщені особи (ВПО), які не змогли розірвати трудовий договір з роботодавцем та не змогли забрати свою трудову книжку можуть отримати офіційний статус безробітного.
07.05.2022р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час воєнного стану» від 21.04.2022 р. № 2220-IX, яким внесено зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», якими врегульовано питання реєстрації та ведення обліку безробітних під час дії воєнного стану.
Так, згідно п. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»:
«Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до законодавства.
Внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір відповідно до п. 1 ст. 36, ст. 38, ст. 39 КЗпП України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору».
Відповідно, датою припинення трудового договору буде день, наступний за днем подання такої заяви.
Також, центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної у день припинення трудового договору повідомляє про це: роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними), територіальний орган Пенсійного фонду України, територіальний орган Державної податкової служби.
Документи, які потрібно мати при собі: паспорт, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності), трудову книжку (за наявності), документи про освіту (за наявності).
Внутрішньо переміщені особи тепер можуть звільнитися за допомогою центру зайнятості за місцезнаходженням.