Чи зберігається середній заробіток за добровольцями тероборони?
Новини
11.04.2023
Чи зберігається середній заробіток за добровольцями тероборони?
Наказом Міністерства оборони України «Про затвердження форми контракту добровольця територіальної оборони та посвідчення добровольця територіальної оборони» від 07.03.2022 р. № 84 затверджено форму контракту добровольця територіальної оборони (далі — Контракт).
У преамбулі форми Контракту зазначено, що Командир з одного боку, а Доброволець з іншого боку, на добровільній основі, на час виконання державних та/або громадських обов’язків, перебуваючи під захистом Держави, маючи усі права, свободи, гарантії, закріплені Конституцією України, Кодексом законів про працю України, відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» від 27.01.2022 р. № 2024-IX та Положення про добровольчі формування територіальних громад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 р. № 1449, уклали Контракт добровольця територіальної оборони.
Згідно п. 3 форми Контракту на Добровольця, який уклав цей Контракт, поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та ст. 119 Кодексу законів про працю України.
Стаття 119 Кодексу законів про працю України регламентує гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків.
Так, частиною першою статті 119 Кодексу законів про працю України чітко визначено, що на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Отже, у разі укладення контракту добровольця територіальної оборони та виконання державних або громадських обов’язків у робочий час, роботодавець повинен зберігати не тільки місце роботи (посади), а й середній заробіток працівнику — Добровольцю.
Вас може зацікавити
Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Курс враховує усі зміни законодавства, пов’язані з військовим обліком і мобілізаційною підготовкою. Основне у курсі:
Про зобов’язання роботодавця вести військовий облік
Хто має відповідати за ведення військового обліку?
Роз’яснення щодо заповнення документів з військового обліку
З якими органами доведеться взаємодіяти з питань ведення військового обліку?
Про контроль ведення військового обліку
Чи передбачено відповідальність за порушення ведення військового обліку?