Роботодавцям, які підбирають кадри для заповнення вакансій, треба вкрай уважно підійти до змісту й вимог в оголошенні про вакансії.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Обмеження щодо змісту оголошень про вакансії та відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження встановлюються Законом України «Про рекламу» від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР.
Згідно ст. 24-1 Закону України «Про рекламу» забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Текст реклами про діяльність суб’єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, повинен містити примітку, що отримувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння в працевлаштуванні, інші пов’язані з цим послуги, гонорари, комісійні або інші винагороди забороняється.
У разі порушення вимог статті 24-1 Закону України «Про рекламу» рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Штраф за порушення вимог законодавства накладається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Штраф, є фінансовою санкцією і не належить до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.
Вас може зацікавити
Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. Профі»
Курс оновлено з урахуванням питань щодо воєнного стану в країні. Курс складається з 8 тематичних модулів. Кожен модуль наповнений відео + пакет необхідних документів. Програма навчання розрахована на кадровиків, що мають досвід та прагнуть отримати глибші знання у своїй практичній діяльності.