Продовження безоплатної відпустки у зв’язку з виїздом за кордон
Новини
08.02.2023
Продовження безоплатної відпустки у зв’язку з виїздом за кордон
Чи можливо продовжити безоплатну відпустку, яка була надана терміном 90 днів в зв’язку з виїздом за межі території України у період дії воєнного стану?
Відповідно до частини 4 статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі — Закон № 2136) у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів.
Якщо ж працівником використано 90 календарних днів, в подальшому можуть бути різні варіанти в залежності від розвитку подій та рішення роботодавця та працівника.
Відповідно до діючого законодавства України є інші види відпусток без збереження заробітної плати, які надаються за згодою сторін:
згідно з частиною 1 статті 26 Закону «Про відпустки» за згодою сторін за сімейними обставинами або з інших причин тривалістю до 15 календарних днів на рік.
згідно з частиною 3 статті 12 Закону № 2136 протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки»;
згідно з частиною 4 статті 84 Кодексу законів про працю України та частиною 3 статті 26 Закону «Про відпустки» надається відпустка на період карантину. Постановою КМУ від 23.12.2022 р. № 1423 тривалість дії карантину продовжено до 30 квітня 2023 року.
Звертаємо увагу, що час відпустки без збереження заробітної плати тривалістю 90 календарних днів, наданої в обов’язковому порядку відповідно до частини 4 статті 12 Закону № 2136, не включаються до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, в інших випадках, згідно пункту 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки», до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 цього Закону.
Вас може зацікавити
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників містить рекомендації щодо її ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також задля використання її даних для підготовки квартальної і річної звітності.