Порядок подання до ПФУ е-відомостей про трудову діяльність оновлять
Новини
25.11.2021
Порядок подання до ПФУ е-відомостей про трудову діяльність оновлять
Ще наприкінці літа з’явився текст проекту постанови ПФУ щодо змін до порядку ведення подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.
Зокрема, за проектом постанови передбачається впровадити:
черговість подання даних про трудову діяльність працівників в е-формі. Зокрема, проектом планується, що відомості про трудову діяльність працівника в електронній формі можна подавати в будь-який період упродовж 5 років з дня набрання чинності Законом № 1217, але першочергово слід подати відомості про трудову діяльність осіб, яким до настання пенсійного віку залишилося 2 і менше років, та про трудову діяльність осіб за період до 1 липня 2000 року;
необхідність подання тільки заповнених сторінок трудової книжки;
порядок повторного подання трудових книжок. Зокрема, повторно потрібно буде подавати відомості у разі виявлення відсутності в трудовій необхідних або неправильних записів, та/або заповнення останньої сторінки паперової трудової книжки при звільненні працівника, а також у разі помилок в е-записах щодо трудової діяльності працівників. При повторному поданні відомостей потрібно буде подавати тільки титульну сторінку трудової та сторінки зі змінами;
можливість подання відомостей про трудову діяльність особисто працівниками до ПФУ. Зокрема, відомості про трудову діяльність зможуть подаватися до територіального органу ПФУ працівником особисто або через вебпортал електронних послуг ПФУ працівником чи страхувальником.
Зауважимо, що він містить всі ті норми, які були у першому варіанті проекту. Але є й відмінність.
Фахівці ПФУ вирішили ввести окремі правила для періоду з дня набрання чинності Законом № 1217 (з 10 червня 2021 року). Так от відомості про трудову діяльність працівника за період після з 10 червня подаються у складі єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
При цьому відсутні в реєстрі застрахованих осіб відомості про прийняття на роботу, переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника не пізніше дня звільнення працівника.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.