В П’ятому апеляційному адмінсуді звернули увагу на несподівану проблему у формуванні е-лікарняних, де помилок немає ані в лікаря, ані в працівника.
Пов’язана вона із тим, що база даних ПФУ і база даних е-лікарняних медичних закладів містить один тип апострофа, а база даних Фонду соцстрахування не підтягує такі лікарняні тому, що у них іншій тип апострофу.
В підсумку всі особи, в прізвищі яких є апостроф, фактично не можуть користуватись е-лікарняними через відмову приймати їх у роботодавців органами соцстраху.
Не зважаючи на масштабність даної проблеми, такі обставини змушують таких осіб звертатись до сімейних лікарів за довідкою, яка б підтверджувала правильність написання прізвища, хоча до повноважень сімейних лікарів не входить засвідчення написання правильності прізвища та засвідчення паспортних даних особи взагалі.
Тож виходить, що впроваджена система містить суттєві недоліки, які потребують негайного вирішення.
На відповідну публікацію суду відповіли представники Фонду соцстрахування, які пояснюють, що проблема зі знаком апострофу була, однак розробники Фонду зі свого боку оперативно її виправили. Тому, якщо помилка трапляється, то можливо, ще йде робота з боку ПФУ над цією проблемою.
Обов’язок роботодавця вести Журнал реєстрації листків непрацездатності передбачений статтею 739 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.