Перехід на електронні трудові: чи реально вийти на пенсію пізніше?
Новини
14.09.2021
Перехід на електронні трудові: чи реально вийти на пенсію пізніше?
Після введення електронних трудових книжок пенсії за віком призначають автоматично, без звернення до Пенсійного фонду України (ПФУ). Тому звертатися в ПФУ доведеться вже тим, хто хоче продовжити роботу після досягнення пенсійного віку.
Тобто працювати на пенсії можна, але для цього в більшості випадків потрібно подати заяву. Причому, якщо ваші дані вже потрапили до електронного реєстру, зробити це потрібно до «години ікс».
«Особа має право самостійно обрати, коли призначати пенсію за віком — відразу після досягнення пенсійного віку чи відстрочити час її призначення і таким чином підвищити розмір пенсії. Для відстрочення особа має повідомити в Пенсійний фонд України про свій вибір до досягнення пенсійного віку… Якщо ж людина не повідомила про свій вибір щодо часу призначення пенсії і в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про страховий стаж, то пенсія призначається автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку», — роз’яснили в ПФУ.
Виняток — ті, чиї дані ще не внесли до електронного реєстру.
«Якщо людина продовжила працювати або якщо паперова трудова книжка не надавалася для оцифровування і протягом трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку її також не надано, то вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше», — додали в Пенсійному фонді.
Нагадаємо, процес оцифрування трудових книжок буде здійснюватися протягом п’яти років. За цей час в електронний Реєстр застрахованих осіб мають перенести всі дані, навіть старі.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.